Шановні учні, батьки, педагоги!

Практичний психолог
Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2
Глухівської міської ради
СОКОЛ Артем Олександрович
готовий надати психологічну підтримку.
Телефонуйте: +38(095)-77-38-786

Як подбати про дитину, якщо ви знаходитеся з нею в укритті

Правила підтримки, якщо родина евакуюється з дитиною

Якщо батько чи мати захищає країну

/Files/images/02-2022/3.jpg /Files/images/02-2022/3.1.jpg


#Як #тримати #рівновагу#

/Files/images/03-2022/01031.PNG Тривога - це нормально, а паніка - #НІ

За останні кілька днів напруга в суспільстві і соціальних мережах дійшла до краю. Все це виснажує і лякає.

Сьогодні кожна людина відчуває широкий спектр негативних емоцій (страх, гнів, тривогу тощо), які можуть стати на заваді планомірним та ефективним діям.

Як би це не здавалося складно, НЕОБХІДНО НАВЧИТЬСЯ КЕРУВАТИ ЕМОЦІЯМИ, АБО ВОНИ ПОЧНУТЬ КЕРУВАТИ ВАМИ

Як це зробити?

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Найбільший вплив на емоції та поведінку надають мислення, оцінка подій та мовчазні внутрішні твердження. Отже, першим етапом опанування тривоги та паніки є інтенсивна робота мислення. На ньому можна зробити наступні дії:

взяти аркуш паперу та виписати всі свої страхи при панічній атаці;

розставити їх за важливістю (що важливіше і за спаданням);

виписати свою "захисну" поведінку (що ви робите щоб впоратися з нападом - приймаєте заспокійливе, кудись дзвоните або біжите тощо).Крім цього, доцільно "включити" всі органи чуття: щось роздивитись, послухати, помацати, понюхати, відчути на смак.

Зберігайте спокій!

Ми маємо триматися ,не сіяти паніку та розповсюджувати фейкову інформацію, а підтримати наших воїнів, які борються за мир на Україні. Те, що ми "звичайні люди" можемо наразі зробити, це протидіяти інформаційній війні та зберегти здоровий глузд.

Дуже багато інформації щодо військ агресора, потік різних новин звичайно викликає паніку, а емоції не контролюються. А ми розуміємо, що паніка- це марна справа.

Що ж робити

Сприймаємо лише перевірену інформацію.

Тримаємо на поготові" тривожні валізки".

Контролюємо власні емоції та паніку.

Дихаємо правильно. Нижче розміщені деякі варіанти:

- проста вправа на подолання сильної тривоги – це дихати. Наприклад, глибоко вдихнути і на чотири такти затримати подих, всю свою увагу зосередити на процесі дихання, потім повільно видихнути і так з хвилину;

- техніка "заземлення", коли ви зручно сідаєте і міцно ставите ноги на підлогу, відчуваєте, що ноги надійно стоять, далі відчуваєте вагу тіла і те, що воно надійно розміщене і в безпеці;

- добре працює поєднання «заземлення» з дихальною вправою.

Єднаймося в молитві за мир та спокій на нашій рідній Україні, за тих воїнів, які борються за наш спокій.

Концентруємося на собі та своїй поведінці.

Якщо тривога зашкалює ми можемо обмежити споживання інформації та обмежитись лише тими новинами, яким довіряємо. Пам'ятайте, що інформаційні атаки теж виснажують і лякають.

Допомагаємо тим, хто цього потребує і кому дуже потрібна наша допомога. Найголовніше запевнити найслабших, що ви поряд. Вони повинні розуміти, що можуть на вас розраховувати, що ви перебуваєте у стані впевненості. Впевненості не в тому, що війни не буде, а в тому, що ви знаєте як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятаємо, що емоції заражають. Намагаємось заражати один одного спокоєм і підтримкою, а не страхом.

Не ігноруємо страхи близьких і тих хто поряд. Допоможемо їм сформувати реалістичне відчуття контролю ситуації. Об’єднуємось, спілкуємось, ділимося своїми почуттями та проговорюємо як ми можемо убезпечити себе.

Не забуваємо, що є речі які ми можемо контролювати, а є речі поза нашим контролем. І ми повинні всі це розуміти і поважати.

Всім миру, спокою. Не полишаємо свою віру. Божої опіки нам та нашому народу


Друзі, батьки!

В ці складні дні наші діти, в не менш складних обставинах. Вони знаходяться поруч і їм так само страшно, а може навіть більше.

Велике прохання, дайте їм можливість трошки відволіктись від новин та обговорень дорослих, включіть їм хоча б на пів годинки українську казку!!

Так ви зможете трошки зменшити напругу у дитини і самі відволіктись від новин.

За посиланням нижче доступно багато українських аудіо казок, посилання працює на будь якому пристрої, та ми будемо підтримувати роботу, доки буде така можливість:

https://pogorelovtales.com/kazky

Поширюйте це посилання серед друзів та знайомих, в кого є діти.


БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ

«Наше завдання – навчитися краще давати собі раду – дбати про себе, свою сім’ю і країну. Саме в такому порядку.

«Вирішіть, що входить у межі вашого контролю сьогодні. Наприклад, сьогодні я можу подбати про те, щоби зробити запас продуктів, води, чого завгодно, щоби вистачило на три дні. Варто зв’язатися з близькими, добре, коли вони поруч, тоді відчуваєте, що вони в безпеці. Варто домовитися про те, де ви зустрічатиметеся, якщо пропадає зв'язок. Треба продумати план дій і що робитимемо, якщо ситуація стабільна, і якщо загрозлива. Бо так буде спокійніше діяти далі»

«Варто розуміти, що якщо дорослий орієнтується на ситуацію загальну, чує інформацію від ЗСУ, то діти орієнтуються виключно на батьків. Якщо ми не справляємося, якщо ми розгублені і не знаємо, що робити, то дитина реагує на нас: якщо моя велика сильна мама не знає, що робити чи тато, то напевно та ситуація дуже небезпечна.

ЯК НЕ #ЗБОЖЕВОЛІТИ ,КОЛИ В КРАЇНІ ВІЙНА

1) Необхідно обмежити перегляд новин по телебаченню і в інтернеті. Пригнічення починається з невеликого, майже непомітного факту. Але потім росте, як масляна пляма, і, коли ми, врешті-решт, помічаємо її, вже надто пізно: у нас більше немає сил, віри і бажання боротися.

2) Елементи стабільності. Дотримуйтеся розпорядку дня. Пишіть план свого життя хоча б на тиждень. Зараз я часто чую фразу: "Я не знаю, що нас чекає завтра". Це фраза, що руйнує. Наш громадянський обов'язок знати: так, важко, але ми переможемо. Ми сильні.

3) Витрачайте свою енергію раціонально. Визначте для себе, де ви можете бути найбільш корисні. Якщо ви вирішили зайнятися волонтерською діяльністю, це не означає, що ви повинні віддати всі свої заощадження. Ваш вільний час не перестає належати вам і вашим рідним. Свої сили, навички та вміння витрачайте розумно. Не беріться за те, що вам може бути непосильним.

4) Вмійте перемикатися. Навчіться не піддаватися паніці. Навіть внутрішня паніка робить вас уразливими. А наша вразливість – на руку ворогові. Займіть себе тим, що потребують вашої невідривної уваги. Малюйте, в'яжіть, та хоч лобзиком випилюйте. А ще відкрию вам секрет – будь-який "hand-made" вже є елементом арт-терапії, яку психологи рекомендують не тільки під час стресового стану, а й для запобігання такого.

5) Обмежте розмови про тривожні події. Особливо з сторонніми людьми. Ваші громадянські позиції можуть відрізнятися і ви ризикуєте бути незрозумілим. Довіряйте тільки близьким і перевіреним людям, які зрозуміють вас навіть якщо ваші погляди різняться.

6) Навчіться розслаблятися. Займайтеся спортом, спілкуйтеся з друзями. Читайте художню літературу. Забезпечте умови для духовного зростання і фізичного розвитку. Елементи мирного життя ніхто не відміняв. Не відмовляйте собі в маленьких радощах.

Якщо хочете зменшити рівень стресовості, майте план Б на будь-який випадок життя.


/Files/images/02-2022/28021.jpg /Files/images/02-2022/28022.jpg

/Files/images/02-2022/28023.jpg /Files/images/02-2022/28024.jpg

/Files/images/02-2022/28025.jpg /Files/images/02-2022/28026.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 433

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.